KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14481031
nr 1448 1031
Albert Rieger
(1834-1905), Österrike
Oljemålning, Landskap med stuga, 1800-tal. Signerad. Olja på duk, 74x100 cm, yttermått inklusive ram: 114x140 cm
Albert Rieger, målare född 1834, död 1905.
Utrop:
6.600 kr
Såld:
5.600 kr
måndag 14 februari 2022
kl 19:04:18
5.000 kr
5.200 kr
5.600 kr